635 275 km/h sebességre gyorsítja fel a NASA a Vénusz felé repülő napszondáját
A NASA Parker Solar Probe napszondája 2024-ben kerül majd a legközelebb a Naphoz, addigra éri el a csúcssebességét is.
A NASA Parker Solar Probe napszondája 2024-ben kerül majd a legközelebb a Naphoz, addigra éri el a csúcssebességét is.
A NASA Parker Solar Probe szondája ötödik éve tanulmányozza a Napot. Egy 2021 végén végzett mérésnek lett meg most az eredménye. Azért is rendkívül fontos, mert a napszél forrásának megértése segíthet pontosabban előrejelezni az űridőjárást és a napviharokat, amelyek hatással lehetnek a Földre.
A Napot vizsgáló Parker Solar Probe nevű űrszonda még 2020 nyarán készített fényképet a Vénuszról, amin látni lehet az Aphrodite Terra nevű magasföldet. Hogy miért, azt egyelőre a NASA tudósai sem értik.
A Napot vizsgáló Parker Solar Proba egy sebességi és egy távolsági rekordot is felállított, utóbbiból még egész biztosan várhatunk néhány újabbat, nagyobbat.
A Parker Solar Probe augusztusban küldte haza az első 22 GB-nyi adatot a Napról, amelyet a kutatók már fel is dolgoztak, és ami egy igen furcsa jelenséget tárt eléjük.
A NASA sokkal több adatot kapott az egy évvel ezelőtt felbocsátott Parker Solar Porbe-tól, mint amire előzetesen számítottak.
A NASA tette közzé azt a fantasztikus felvételt, amit a Parker napszonda készített még november elején a csillagunkról.
Behatolt a Nap külső légkörébe, a koronába hétfő éjjel az amerikai űrkutatási hivatal Parker Solar Probe nevű űrszondája, amely ekkor 24 millió kilométerre közelítette meg a Nap felszínét - közölte a NASA.
Minden eddigi űreszközhöz képest közelebb került a Naphoz az amerikai űrkutatási hivatal Parker Solar Probe nevű űrszondája.
Több halasztás után vasárnap végül egy Delta IV Heavy hordozórakétával a floridai Cape Canaveralból az űrbe emelték a Parker Solar Probe nevű űrszondát. Az egység a NASA tervei szerint berepül a Nap koronájába, 6,1 millió kilométerre közelítve meg a felszínt, tehát hétszer közelebb jut, mint bármely korábbi szonda.
A napokon belül induló űrszondát segítségével a NASA tudósai olyan közelről tanulmányozhatják a Napot, ahol ember alkotta objektum még nem végzett kutatásokat. A tudósok azt remélik, a Nap számos titkára megkapjuk a választ.
A NASA nyáron startoló szondájában lesz egy miniatűr memóriakártya, amelyre felviszik mindenki nevét, aki szeretné. Mutatjuk, mit kell kitölteni – egy perc az egész.
1370 fokos hőmérsékletet és a földi sugárzás 475-szörösét kell majd elviselnie annak az űrszondának, amit jövőre indít útnak a NASA. A Nap felé szálló Parker Solar Probe fontos információkat szállíthat le a központi csillagunkról.